Geoterminis šildymas

Šiai dienai geoterminis šildymas – vis dažniau naudojama šildymo sistema. Šį pasirinkimą įtakoja gan paprasta priežastis – itin mažos šildymo sąskaitos – investicija atsiperka jau po 16 naudojimosi mėnesių.

Gruntas-vanduo šilumos siurblys naudoja nuolat atsinaujinančią energiją šilumai gauti ir beveik neturi neigiamo poveikio aplinkai. Šios sistemos veikimo principas lengvai suprantamas – energija perkeliama iš žemės gelmių į Jūsų šildymo sistemą, naudojant šaldymo procesą. Energija esanti žemėje (iš gruntinio vandens) yra surenkama ir naudojama šildymui, karšto vandens ruošimui bei vėsinimui. Kitaip tariant iš gamtos gelmių gaunamas komfortas ir patogumas. Be to, geoterminis šildymas yra ekonomiškesnis nei šilumos siurblys oras-vanduo, kadangi nėra patiriami elektros nuostoliai dėl oro temperatūros kaitos – kai ji yra žemiau 0.

Pasirinkus diegti šią sistemą, svarbu įvertinti, kad reikės investuoti į šildymo sistemos pravedimą, katilo įsigijimą bei pajungimą. Taip pat labai svarbu, kad darbus atliktų kvalifikuoti darbuotojai su patirtimi, o šilumos siurbliai būtų numatyti anksčiausiame projektavimo etape.

Objekte „Gulbinų namai“ gręžinys šiai sistemai padarytas 87 metrų gylyje – tai svarbus kokybės rodiklis. Kuo giliau padarytas gręžinys – tuo didesnis šilumos sistemos efektyvumas.

Geoterminės sistemos privalumai:

  • Šildymo išlaidos 20-30 % mažesnės nei dujinio šildymo;
  • Patogus ir saugus šildymo būdas lyginant su šildymu kietu kuru ir dujiniu šildymu;
  • Efektyvūs derinant su kitomis šildymo sistemų grandinėmis: grindiniu šildymu, žematemperatūriais radiatoriais arba fankoilais;

Patirtis rodo, kad vis dažniau žmonės renkasi būstą su grindinio šildymo sistema. Įvertinus šį faktą, kiekviename name objekte „Gulbinų namai“ yra pilnai išvedžiota grindinio šildymo sistema, o būsimiems namų gyventojams lieka įsigyti katilą, bei pasirūpinti jo pajungimu.